Dziedziniec

Koncerty dla Gdańszczan

 

Szanowni Państwo,

 

Powracamy do rozpoczętego w 2008 roku pomysłu spotkań muzycznych poza sezonem letnim – Koncerty dla Gdańszczan.

We franciszkańskim kościele Świętej Trójcy w Gdańsku trwa realizacja projektu odbudowy wielkich barokowych organów Mertena Friese – projekt o wielkim znaczeniu dla kultury naszego regionu, Polski i Europy, w który mogą się włączyć wszyscy miłośnicy muzyki, historii i kultury Gdańska.

Stowarzyszenie „Dziedziniec” oraz Ojcowie Franciszkanie chcąc przybliżyć i umożliwić mieszkańcom Pomorza szersze zapoznanie się z możliwościami udziału w tym projekcie zapraszają na cykl koncertów na rzecz odbudowy organów – Koncerty dla Gdańszczan.

W trakcie koncertów usłyszymy utwory znane oraz kompozycje, których jeszcze nigdy w Gdańsku nie wykonywano, zarówno z muzyki dawnej, jak i tej bardzo współczesnej. Dowiedzą się Państwo jak budujemy organy. Będzie można zostać patronem piszczałki lub przyjacielem projektu. Będzie można złożyć ofiarę lub darowiznę na rzecz odbudowy organów, lub dowiedzieć się jak przekazać na ten cel 1% od podatku. Uroczyście wręczymy certyfikaty kolejnym Patronom Piszczałek.

 

Wysoki poziom artystyczny zapewnią gdańskie zespoły wokalne: Chór Akademicki Uniwersytetu Gdańskiego, Chór Akademicki Politechniki Gdańskiej, Goldberg Vocal Ensemble, 441 Hz oraz gość specjalny - Polski Chór Kameralny, który swoim występem uświetni pierwszy z tegorocznych koncertów.

Koncerty odbywać się one będą wiosną i jesienią w ostatnią niedzielę kwietnia, maja, września, października i listopada 2012 r., zawsze o godz. 15.30 w kościele Świętej Trójcy w Gdańsku. Wstęp Wolny.

W niedzielne popołudnie po dobrym obiedzie warto wybrać się na ucztę muzyczną do naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy.

 

Chcemy szczególnie podziękować pomorskim mediom, które licznie włączyły się w promocję tego projektu.